7 powodów dla których warto jechać do Wietnamu

1. Kawa z jajkiem

Słynna kawa z jajkiem – Cafe Giang – Hanoi

Kawa z jajkiem była jednym z najbardziej ciekawych doświadczeń. Pierwsza myśl napewno nie była mmm pycha. Każda z nas miała zupełne inne wyobrażenie na jej temat. Chociaż z pewnością spodziewałyśmy się surowego jajka.

Wybrałyśmy się do osławionej kawiarni Cafe Giang w Hanoi. Trudno było ją znaleść pomiędzy kawiarniami. Jeśli będzie ją kiedyś szukać, to będąc po numerem 39, trzeba wejść do wnętrza budynku. Żadnych stoliczków przed wejściem nie ma.

http://cafegiang.vn/?utm_source=tripadvisor&utm_medium=referral

Kawiarnia, jak i sama kawa cieszy się niezwykłą popularnością wśród samych mieszkańców Hanoi jak i turystów. Mimo, że kolejka była duża absolutnie warto czekać.

Kawa jest podawana zarówno na ciepło jak i zimno. Na zimno przypomina nieco “nasze frappe”. Natomiast na ciepło, jest podawana w filiżance na spodeczku z ciepłą wodą, która ogrzewa kawę. Jeśli miałabym do czegoś ją porównać to zdecydowanie do kawy z koglem moglem.

2. Cat Ba i Ha Long Bay

Zachód słońca nad Cat Ba

Wyspa Cat Ba, w zatoce Ha Long Bay. Jest magią, jest miejscem w które warto jechać. Czym Nas zachwyciło Cat Ba? Przede wszystkim możliwością nocowania na wysepce Cat Ong Island, gdzie jedyną możliwością dostania się na nią jest popłynięcie małą łódeczką z uroczym starszym panem. Dla Nas było to szczególne doświadczenie, gdyż Ania dostała możliwość prowadzenia łódeczki przy zachodzie słońca. Prawdziwe epickie doświadczenie, porównywalne do całodniowego rejsu po Ha Long Bay przy dźwiękach gitary. Do tej pory w uszach brzmi Nam w uszach “Over the rainbow”, gdy płynęliśmy pomiędzy skalistymi wysepkami 😉

3. Cudowne Ha Giang

Pole ryżowe w Ha Giang

Ha Giang, jest jeszcze nie turystycznym miejscem, takim jak jest Sapa. Znajdziemy tam zdecydowanie mniej turystów.

Jeśli wybierzecie Ha Giang, koniecznie wypożyczcie motory i pokonajcie Ha Giang Loop. Jest to słynna trasa po górskich polach ryżowych, która zajmie Wam około 3 dni. Jeśli nie macie prawo jazdy na motor, można wynająć tak zwanych riders, którzy przejadą z Wami tę trasę. Nam ze względu na czas sie nie udało, ale dlatego też chcemy wrócić do Wietnamu.

4. Sleeping Buses

Gdzieś na trasie Hanoi – Ha Giang

Pierwszy raz o istnieniu sleeping busów dowiedziałyśmy się wsiadając do autobusu, kiedy to kierowca na migi kazał nam zdjąć buty. I po wyściełanej materacami podłogą zaprowadził nas do leżanki. Dla każdego pasażera przypadała leżanka, w zestawie z kocem.

Jest to najpopularniejszy środek transportu pomiędzy miastami. Jako, że podróże po tak dużym kraju mogą zająć trochę czasu.

Muszę Was jednak zmartwić, w sleeping busach rzadko jest wifi. Przeważnie hasła można znaleźć na tabliczce nad kierowcą.

5. Hoi An – miasto lampionów

Hoi An nocą

Do Hoi An, absolutnie warto jechać. Jest to przepiękne miasto lampionów, dzięki którym miasto nocą przybiera niezwykłą atmosferę. Ciepłe światła lampionów powodują, że rozmarzenie udziela się spacerującym turystom. Na co drugim stanowisku, można kupić ręcznie wykonane lampiony w dowolnych kolorach i kształtach.

Hoi An, słynie nie tylko z pięknych lampionów, ale także z wysokiej jakości wyrobów skórzanych, w bardzo jak na warunki europejskie, przystępnych.

Mogłybyśmy wydać tam fortunę na plecaki, buty, torby, bluzki, sukienki czy portfele.  Za jedną czwartą ceny można kupić ręcznie robione buty na miarę, ale także ręcznie robione sukienki i bluzki. Warto, zatem zostawić sobie trochę miejsca w plecaku na dodatkowe zakupy 😉

6. Przemili Ludzie

Wietnam, jeszcze nie jest mega komercyjnym miejscem, dlatego też nie ma tak wielu turystów. Głównie backpackers tacy jak my. Tak jak zachwyciło nas Hanoi, ze swoją fantastyczną kawą z jajkiem i tętniącymi życiem ulicami, to jednak w mniejszych miejscowościach doznałyśmy cudownej otwartości.

7. Jest Tanio 😉

Ceny w Wietnamie, są bardzo przystępne. Zarówno jedzenie, spanie, jak i samo przemieszczanie po kraju, nie zrujnowało nam kieszeni.

W oddzielnym poście “Ile kosztuje wyjazd do Wietnamu” przedstawimy, zarówno przykładowe ceny jak i ile nas kosztowała 3 tygodniowa podróż po Wietnamie.

Pakujcie plecaki i koniecznie zajrzyjcie do Wietnamu!

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij